A Honda magyarországi honlapja szerint a kézi váltós NC750X listaára 3 319 000 forint, a CB750 Hornet alapváltozatáé 3 259 000 forint. A Hegylakók októberi cikke szerint az NC750X manuális változata akciósan, a készlet erejéig 2 959 000 forintért kapható, így ez az egyetlen új 750-es Honda, amely hárommillió forint alatt elérhető.
A két motor neve hasonló, de felépítésük eltér. Az NC750X 745 köbcentis, alacsony fordulatra hangolt kéthengerese 43,1 kW-ot ad le 6750-es fordulaton, a Hornet 755 köbcentis motorja 67,5 kW-ot 9500-as fordulaton. A gyári adatok szerint a Hornet 24 kilogrammal könnyebb, az NC750X viszont kevesebbet fogyaszt, és a hagyományos tank helyén 23 literes csomagtartót kínál.
A cikk mindkét modell kézi váltós változatát hasonlítja össze. Az NC750X DCT duplakuplungos, a Hornet E-Clutch automata kuplungos kivitelben is kapható, ezek felárasak.
Tények
- A CB750 Hornet (2026-os modellév) magyar listaára 3 259 000 Ft, az E-Clutch változaté 3 459 000 Ft. (honda.hu)
- Az NC750X MT listaára 3 319 000 Ft, kedvezményes ára 2 959 000 Ft; a DCT változat listaára 3 679 000 Ft. (honda.hu)
- Az NC750X manuális változatának októberi akciós ára 2 959 000 Ft, a készlet erejéig. (hegylakok.hu)
- NC750X: 745 cm³, 43,1 kW 6750/perc, 69 Nm 4750/perc, menetkész tömeg 216 kg (MT), ülésmagasság 802 mm, 14,1 literes tank, 3,5 l/100 km fogyasztás. (honda.hu)
- CB750 Hornet: 755 cm³, 67,5 kW (91,8 LE) 9500/perc, 75 Nm 7250/perc, menetkész tömeg 192 kg, ülésmagasság 795 mm, 15,2 literes tank, 4,3 l/100 km fogyasztás. (honda.hu)
- Az NC750X első fékje két 296 mm-es tárcsa kétdugattyús nyergekkel, rugóútja elöl és hátul 120 mm. (honda.hu)
- A Hornet első fékje két 296 mm-es tárcsa négydugattyús, radiális Nissin nyergekkel; elöl Showa 41 mm-es SFF-BP fordított villa 130 mm-es, hátul 150 mm-es rugóúttal. (honda.hu)
- Mindkét modell 5 colos színes TFT kijelzőt, RoadSync kapcsolatot, kétcsatornás ABS-t és háromfokozatú, kikapcsolható HSTC kipörgésgátlót kap. (honda.hu)
- Az NC750X tárolórekesze 23 literes. (motorcyclenews.com)
- Az NC750X 2025-ben kapott először két első féktárcsát, könnyebb kerekeket és öt colos TFT kijelzőt. (motorcyclenews.com)
- Az NC750X a 2027-es modellévre csak új színeket kap, a műszaki alapok nem változnak. (automotor.hu)
- A Hornetből az A2-es jogosítványhoz 48 lóerős változat is elérhető. (1000ps.com)
- Az NC750X az A2-es jogosítványhoz korlátozható. (1000ps.com)
Az NC750X mellett: takarékos, praktikus mindenes
Az NC750X legfőbb érve a hétköznapi használhatóság. A gyári adatok szerint 3,5 liter a fogyasztása 100 kilométeren, szemben a Hornet 4,3 literével. A tank helyén 23 literes rekesz van, amely a Motorrevü tesztje szerint a legtöbb zárt bukósisakot elnyeli.
A Visordown tesztelője szerint a motor rendkívül sokoldalú, könnyen vezethető és kényelmes, és szerinte „ingázni, hosszú túrázni, telelni és hétvégén hajtani is lehet vele”. A BikeSocial a stabil első fékeket, a kiszámítható kezelhetőséget, az alacsony ülést, az olcsó fenntartást és a várhatóan jó értéktartást emelte ki.
A Motorrevü tesztje a két kiegyensúlyozó tengelynek köszönhető vibrációmentes motort, az alacsony súlypontot, a jól adagolható új kettős tárcsaféket és a semleges, kényelmes üléspozíciót dicsérte. Az alacsony fordulaton jelentkező, 4750-es fordulaton csúcsosodó 69 Nm a városi és túramotorozásnak kedvez.
A kritikák szerint nincs tempomat, a szélvédő csak szerszámmal állítható, a futómű nem állítható, a középsztender pedig csak extra. A Visordown szerint ez nem a Honda legizgalmasabb motorja, „de nem is akar annak látszani”.
A CB750 Hornet mellett: erősebb, könnyebb, sportosabb
A Hornet legfőbb érve a teljesítmény és a tömeg aránya. A gyári adatok szerint 67,5 kW-ot és 75 Nm-t ad le, 192 kilogrammos menetkész tömeg mellett, vagyis 24 kilogrammal könnyebb és mintegy 57 százalékkal erősebb az NC750X-nél. Futóműve is komolyabb: Showa SFF-BP fordított villa, 130, illetve 150 mm-es rugóút és radiális, négydugattyús Nissin fékek.
Az Autó-Motor tesztje szerint a motor 2000-es fordulattól jól használható erőt ad, a kezelése fürge, a fékek jók, a menetmódok menet közben is könnyen válthatók. Egy másik Autó-Motor-összehasonlítás szerint a CB650R-rel szemben a Hornet „a sportosabb, játékosabb és modernebb motor”.
A Cycle News amerikai tesztje simának és alig vibrálónak írta le a motort, tiszta gázreakcióval és lineáris teljesítményleadással, a felfüggesztést pedig kényelmesre hangoltnak. A tesztelő összegzése szerint „a Honda telibe talált a 750-essel”.
A kritikák szerint nincs szélvédelem, az utasülés kicsi és csak rövid utakra való, sport módban a motor már második fokozatban is felemelheti az első kereket. Az Autó-Motor tesztelője szerint nem kezdőknek való, és nem a kényelem a fő szempont.
Kinek melyik?
A források alapján a két motor más-más vevőt céloz. Az NC750X a sokat ingázóknak és túrázóknak szól, akiknek a fogyasztás, a tárolóhely és a kényelem a fontos; a Hornet azoknak, akik naked motort keresnek, és a dinamikát, a könnyű kezelhetőséget és a sportos futóművet helyezik előre.
Áruk listaáron közel azonos, a különbség 60 ezer forint a Hornet javára. Az NC750X októberi akciója a készlet erejéig 300 ezer forinttal a Hornet alá viszi az árat. Mindkét modell felárért automata megoldással is kapható: az NC750X DCT 3 679 000, a Hornet E-Clutch 3 459 000 forint.
Az A2-es jogosítvánnyal rendelkezők mindkét motort korlátozott változatban vezethetik.


